فراخوان دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور منتشر شد.

۲۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۶ کد : ۲۸۰۹۹ فرهنگی
فراخوان دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور منتشر شد.

به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، جشنواره بین المللی مد و لباس فجر رویدادی فراگیر در حوزه هنر ـ صنعت مد و لباس است که در راستای تحقق مفاد ماده سه قانون ساماندهی مد و لباس هرساله به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.
 

امسال نیز این جشنواره دهمین دوره خود را با ۱۱ هدف از جمله تحقق اصول و سیاست‌های کلان فرهنگی و هنری نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه مد و لباس و صیانت از حقوق و ارج نهادن به کوشش‌های طراحان، فعالان، پیشکسوتان و دست‌اندرکاران هنرـ صنعت مد و لباس برگزار می‌کند.

 

 

 

 

بخش‌های اصلی جشنواره دهم مد و لباس فجر شامل :

۱. طراحی (مسابقه و نمایش)

۲. علمی ـ پژوهشی

۳. صنعت و فناوری‌های نوین

۴. اتحادیه‌ها، انجمن‌ها، خانه‌های مد و موسسات مد و لباس

۵. استان‌ها و اقوام (بصورت غیرمتمرکز در سراسر کشور)

۶. بین الملل

 

در بخش رقابتی جشنواره دهم موضوعات طراحی لباس، طراحی پارچه، طراحی جواهرات و زیورآلات، طراحی کیف و کفش، چادر، پوشش سر و مسابقه زنده طراحی )ایده تا اجرا) به رقابت گذاشته شده است. البته در بخش مسابقه زنده طراحی (ایده تا اجرا) نیز هنرمندان کشورمان در بخش‌های لباس اجتماع بانوان، طراحی چادر و مانتو عبایی، لباس اجتماع آقایان، طراحی پارچه، طراحی کیف و کفش و طراحی زیورآلات به رقابت خواهند پرداخت.

 

بخش غیررقابتی جشنواره دهم مد و لباس فجر نیز شامل ویترین ملی لباس، ویترین ملی زیورآلات و ویترین ملی کیف و کفش خواهد بود.

 

علاقه‌مندان برای حضور در این جشنواره از امروز ۳۰ آذر ماه تا دهم بهمن فرصت دارند آثار خود را بر اساس ضوابط اعلام شده به نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان حافظ، چهارراه کالج، جنب پمپ بنزین، کوچه هلال احمر، پلاک ۶ ارسال و در صورت نیاز با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرند.

۰۲۱۶۶۷۲۲۳۱۲ / ۰۲۱۶۶۷۳۱۵۶۰ / ۰۲۱۶۶۷۴۲۱۱۷ و یا ۰۹۳۰۶۴۵۴۵۲۸ / ۰۹۳۳۳۹۷۱۱۳۶ / ۰۹۱۰۹۵۱۶۸۴۱ / ۰۹۱۲۶۸۹۴۵۹۰

نمابر ۰۲۱۶۶۷۲۲۳۱۳

 

برای ثبت نام و دریافت اطلاعات جشنواره نیز می‌توانید به آدرس www.iranmode.fahang.gov.ir مراجعه کنید.

 

دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ۲۵ بهمن لغایت اول اسفند ماه سال جاری در بوستان گفتگو به آدرس تهران، بزرگراه شهید چمران، مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران برگزار می‌شود.